Birštone Europos jėgos trikovės čempionatas

LAPKRIČIO 18-20 DIENOMIS BIRŠTONAS SUKVIES JĖGOS SPORTO ENTUZIASTUS

Lapkričio 18-20 dienomis nuo 11:00 valandos naujasis Birštono Sporto ir sveikatingumo centras  (Kęstučio g. 14) drauge su Tarptautine trikovės federacija (WRPF Lietuva) jėgos sporto entuziastus kviečia stebėti Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatą. Tokio lygio varžybos Lietuvoje organizuojamos pirmą kartą ir tai bus didžiausias tokio tipo sporto renginys šiemet. Varžybose  atletai susirungs jėgos trikovės, štangos spaudimo gulomis bei dvikovės (štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka) rungtyse.

Tikimasi, kad ant šių tarptautinių varžybų platformos išvysime stipriausius jėgos sporto atletus iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Suomijos, Švedijos, Airijos, Jungtinės karalystės, Ispanijos bei Lenkijos. Gyvai bus galima išvysti, o galbūt net tvirtą ranką paspausti tokiai sporto legendai kaip Zahir Khudayarov. Lietuvai atstovausiančių atletų ir jų pasiekimų sąrašas taip pat įspūdingas. Tiek vyrų, tiek moterų, tiek jaunimo kategorijose žiūrovai išvys ne vieno Lietuvos ir aukštesnius rekordus nuolat gerinančio atleto pasirodymą. Tai daugiau kaip dvidešimt Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempiono štangos spaudimo rungtyje titulų pelnęs Vladimir Agasaryan,rekordininkas Evaldas Černiauskas ar iš tiesų įspūdingą savo svorio kategorijai trikovės tonažą demonstruojantis šiaulietis Andrius Naglius bei kiti.

„Geriausi jėgos sporto treneriai ilgus mėnesius ruošia savo atletus, o pastarieji kasdien spaudžia iš savo kūno, kartais rodosi, neįmanomą. Viskas tam, kad galėtume ne tik Lietuvai, bet šiuo atveju organizuodami jau tarptautinio masto renginį, demonstruoti Europos ir Pasaulio lygio vertus sportininkų pasirodymus. Džiugu, kad įkandin elito normatyvų siekiantiems ilgamečiams sportininkams auga ir perspektyvus jaunimas, ugdomas tokių profesionalų kaip Birštonui ypač puikiai pažįstamas Vidas Blekaitis. Neabejoju, varžybose matysime gausų būrį Vido atletų. Jais ir kitais sportininkais bei renginio atmosfera pasirūpins mūsų draugai ir partneriai: Cult energetinis gėrimas suteiks energijos prieš startą, o mineralinis vanduo „Akvilė“ atgaivins po jo. Monster power pasirūpins sportininkų ekipuote, o Jorus hemp kanapių produktai padės susitvarkyti su starto jauduliu ir atsipalaiduoti po jo, kaip ir Nocco amino rūgščių gėrimai“ – renginį pristatė Tarptautinės trikovės federacijos (WRPF Lietuva) prezidentas ir jėgos trikovės treneris Deividas Kasulis.

Jėgos sportas pasaulyje itin populiarus ir Lietuvai net tarptautinėje arenoje atstovauja ne vienas sportininkas, tačiau dažnas žmogus vis dar nėra net girdėjęs apie tokią sporto šaką apskritai. WRPF Lietuva – nepriklausoma organizacija, sukurta populiarinti jėgos sportą bei remti sportininkus, demonstruojančius aukštus rezultatus. Vienos iš svarbiausių federacijos vertybių – pozityvumas bei harmonija su visomis organizacijomis ir federacijomis bei aukšto lygio varžybų organizavimas. Federacija ypač didelį dėmesį skiria sportininkams, jų komfortui bei adekvačiam atlygiui už pademonstruotus rezultatus varžybose. WRPF Lietuva veiklą vysto šiomis kryptimis: 1. Jėgos trikovės sporto bei atskirų jos veiksmų populiarinimas sportininkų bendruomenėje bei naujų sportininkų pritraukimas; 2. Profesionalių trenerių konsultacijos ir pagalba pradedant sportininko kelią jėgos sporte ir/ar ruošiantis jėgos trikovės (ir/ar atskirų disciplinų) varžyboms; 3. Aukšto lygio išskirtinių nacionalinių bei tarptautinių varžybų ir turnyrų organizavimas; 4. Edukacija, orientuota į skirtingo lygio jėgos sporto entuziastus bei sportininkus; nacionalinės ir tarptautinės kategorijos teisėjų ruošimas; jėgos sporto specialistų ir trenerių ruošimas.

Jėgos trikovėje atletai atlieka tris pratimus po tris bandymus kiekvienam: pritūpimas su štanga, štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka. Drauge su jėgos trikove, ar atskirai nuo jos sportininkai gali dalyvauti ir vien tik štangos spaudimo gulomis, ar dvikovės (štangos spaudimas bei trauka) disciplinose. Pagal amžių vyrai ir moterys skiriami į jaunimo, atvirąją bei veteranų klases. Taip pat sportininkai skirstomi į atskiras kategorijas pagal kūno svorį, kas leidžia sportininkams varžytis lygiomis sąlygomis.

Birštono sporto ir sveikatingumo centras – modernus daugiafunkcis sporto kompleksas, kuriame sudarytos sąlygos plėtoti sportinę ir fizinio aktyvumo veiklą, organizuoti sporto renginius, šventes ir kitus masinius renginius. Pirmame aukšte įrengta moderni salė su specialia grindų danga, švieslente. Cokoliniame aukšte sportininkus pasitinka 6 persirengimo patalpos, sauna, treniruoklių, dvikovinių sporto šakų, aerobikos salės, 60 metrų bėgimo takas. Antrame aukšte įrengta stalo teniso salė, persirengimo patalpa, VIP salė, administracijos patalpa. Pagrindinė salė sutalpins visus varžybų stebėti atvyksiančius žiūrovus.

www.wrpf.lt – Tarptautinė trikovės federacija (WRPF Lietuva)

www.birstonosportas.lt – Birštono sporto ir sveikatingumo centras

Scroll to Top